איך מנקים כלים ממתכות שונות 

בשורות הבאות ניסיתי לרכז במקום אחד את השיטות השונות לניקוי כלים ממתכות שונות. כמו שתראו, יש הבדל בין כלי ממתכת אחת לכלי ממתכת אחרת. אני לא אכנס להסברים כימיים מדוע השיטות האלו עובדות: מספיק לדעת שהן עובדות, לא?

איך מנקים כלי כסף

אני עוד זוכר את סבתא שלי מבריקה כלי כסף עם חומרים מסתוריים. מאוד הופתעתי לגלות את השיטה הבאה שנראית מאוד פשוטה. זו שיטה שתמצאו רבים שממליצים עליה: שימוש בנייר אלומיניום, סודה לשתיה ומים חמים כמו שתראו בסרטון הבא.אתם כמעט לא רואים את הידיים של המדגים בסרטון ולכן אוסיף עוד טיפ אחד שנוגע להם: עדיף לא ללבוש כפפות גומי כשמנקים כלי כסף. מסתבר שהם דווקא גורמים לכתמים על המתכת.

איך מנקים כלי נחושת

כול השפים הגדולים ממליצים על סירי נחושת אבל אני די התרחקתי מהם כי נרתעתי מהניקוי שלהם. ואז נתקלתי בשיטה הבאה לניקוי נחושת. הסרט הבא הוא מדהים. אין לי דרך אחרת לומר את זה. הגברת מהסרט מסבירה איך לנקות מחבת נחושת עם קטשופ!!אני לא יודע מה זה אומר על הקטשופ האמריקאי ואני לא בטוח שאני רוצה לאכול אותו לעולם. בדקתי קצת וייתכן שהחומציות של הקטשופ היא זאת שפועלת על הלכלוך שעל המחבת.

את אותו הדבר אפשר לעשות עם מלח וחומץ. כשחושבים על זה, אלה מרכיבים שנמצאים בקטשופ האמריקאי. אפשר גם לערבב לימון עם מלח כדי להשיג תוצאות טובות.מסבתא שלי שמעתי גם על שימוש בחצי תפוח אדמה או במי כרוב שגם יכולים לעשות את העבודה.

איך מנקים כלים מברזל יצוק

כמו סיר נחושת, גם מחבת או סיר מברזל יצוק הם תוספת נהדרת לכל מטבח וכלי חשוב לכל טבח שמחשיב עצמו. הבעיה איתם היא שהרבה פעמים נשאר משקע חרוך על התחתית שנדבק אליה ומסרב לעזוב. מה עושים? הביטו והשכילו:שימו לב שלא נעשה שימוש בסבון כלשהוא. עצה אחת: אל תחזיקו את המחבת בידיים חשופות לאחר שהיא הייתה על האש כמו שהמדגים עושה בסרטון.

גם אם אין לכם מחבתות מברזל יצוק אולי יש לכם רשת למנגל שעשויה מברזל יצוק. כולנו יודעים עד כמה היא יכולה להתלכלך מנוזלי הבשר ובסרט הבא אפשר לראות כיצד לנקות אותה. הסרטון קצת ארוך אבל אפשר לדלג קצת מדי פעם ולא לשמוע את כל ההרצאה הארוכה שהמדגים נותן לנו.ואם מקודם ראינו מה אפשר לעשות עם קטשופ, תראו מה אפשר לעשות עם קולה: לנקות מחבת ברזל יצוק חלודה.איך מנקים זהב

ולסיום: זהב. אחרון ,אחרון, חביב.למי שלא דובר אנגלית מדובר בכמה שלבים פשוטים:

  1. ממלאים קערה עם שתי כוסות מים חמים וכמה טיפות נוזל שטיפת כלים.
  2. משרים את תכשיטי הזהב שלכם במים כרבע שעה.
  3. מברישים בעדינות אבל בכל מקום עם מברשת שיניים.
  4. שוטפים את התכשיטים השטופים במים נקיים.
  5. אפשר להניח את התכשיטים במסננת ולשטוף מתחת למים זורמים.
  6. מיבשים עם מטלית עדינה או נייר סופג טוב.

ואיך מתחזקים כלים ממתכות שונות? על כך בפעם אחרת.

***

מוגש בחסות אחים שחם – מומחים בחיפוים, גגות ופחחות איכותית.

גגות אלומיניום