כל יציאה עם ילדים מהבית מחייבת לא מעט ציוד לדרך. כשמדובר בטיול לחו"ל עם הילדים, מלאכת אריזת הציוד אינה פשוטה. בסיומה אמנם נראה כי אמנם ארזתם לטיול חצי מהבית, אך עדיין החשש הוא ששכחתם ציוד חיוני שבוודאי תידרשו לו במהלך השהות בחו"ל. למרות שסביר להניח שכל הנדרש ניתן גם למצוא בכל מקום שתטיילו בו, בכל זאת כדאי להצטייד בפריטים מסוימים שאין להם תחליף או בכדי לחסוך לחצים מיותרים. להלן רשימה של הדברים המרכזיים שלא כדאי לשכוח בבית כשאתם יוצאים לטיול המשפחתי הבא שלכם בחו"ל:

חפצי מעבר לילדים

חפצי מעבר לילדים

.

ילדים רבים בגילאים רכים קשורים לחפץ מעבר שמרגיע אותם במצבי לחץ, לצורך הירדמות או במצבים לא מוכרים. בין אם מדובר בחיתול, שמיכה, ספר או צעצוע אהוב שמסייע בהרגעתם, אלו חיוניים ביותר כשמדובר בשינוי משמעותי בשגרה במקומות זרים כמו בטיול לחו"ל.

יתכן מצב בו טיול מהסוג, שיהיה מהנה עבורכם, עבור הילדים יהווה מוקד לחץ לא קטן. הטיסה אף היא עשויה להלחיץ אותם, במיוחד כשהם טסים בפעם הראשונה ולא יודעים למה לצפות. חפץ מעבר מוכר ואהוב יוכל להקל על תחושת הלחץ, להפחית את החששות ולהרגיע את הילד. כדאי כמובן שהחפץ יהיה נגיש עבורכם בתיק הצמוד אליכם איתו אתם עולים למטוס ולא ארוז היטב בתוך המזוודה שאינה זמינה במהלך הטיסה.

ציוד לכל תסריטי מזג האוויר האפשריים

היה מוכן :-)

.

גם אם יוצאים לטיול כשאתם מעודכנים בתחזיות מזג האוויר הצפויות במקום היעד, כשמדובר ביעדים מסוימים בחו"ל, לפעמים יתפסו אתכם ימים קרים גשומים או ימים חמים במיוחד באופן בלתי צפוי. מסיבה זו כדאי להצטייד בפרטי לבוש מגוונים שיתאימו גם לימים קרים וגם לימים חמים. כמובן שפריטים מהסוג תוכלו גם לקנות בחו"ל, אך לא באמת תרצו לבזבז את זמנכם היקר ולהתעכב בתכנית המסלול היומי בגלל שופינג לא מתוכנן.

מכיוון שתחלופת הבגדים הנדרשת כשמדובר בילדים היא גבוהה, הצטיידו מראש באבקת כביסה או נוזל לכביסה ביד כדי שלא תצטרכו לקחת אתכם את כל קולקציית הקיץ והחורף של הילדים. קחו גם בחשבון כי אפשרי בהחלט ללבוש בגד יותר מפעם אחת בטיול ולפעמים גם ניקוי של כתם עם מגבון יכול לעשות את העבודה. כמו כן, וותרו על בגדי ילדים מהודרים במיוחד המחייבים גיהוץ ובחרו בבגדים שימושים, נוחים שהילדים מכירים וכאלו שקל לכבס ולייבש.

ערכת עזרה ראשונה

ערכת עזרה ראשונה

.

גם כאשר אתם יוצאים לטיול מאורגן מ-א' עד ת' כמו טיול מאורגן לתאילנד (שרלוונטי גם כטיול למשפחות) או כל יעד אירופי קלאסי, חשוב להצטייד מהבית עם תיק עזרה ראשונה אישי ונגיש משלכם.

הערכה בתיק כוללת את כל הנדרש על מנת לטפל בפציעות המתרחשות במהלך הטיול או לצורך טיפול במצבי חום אצל הילדים. חשוב לקחת מדחום לילדים (ולוודא שהינו תקין), תרופות להורדת החום שאתם נוהגים להשתמש בהם בארץ ותרופות קבועות בשימוש (במידה ויש כאלו). לגבי תרופות קבועות, הצטיידו במרשם נוסף למקרה שתצטרכו לקנות תרופה נוספת בחו"ל.

בכל הקשור לתרופות, חשוב לא להתנסות בתקופות חדשות בחו"ל אלא לקחת רק את אלו שאתם יודעים, על סמך ניסיון קודם, כי הן יעילות לטיפול עבור הילדים ואינן גורמות לתופעות אלרגיות מכל סוג שהוא. כמו כן, אל תסתפקו בפלסטרים אלא ארזו גם תחבושות אלסטיות ותחבושות רגילות. גם משחה רב תכליתית ומשחת חיטוי תהיה לעזר כמו גם משחה כנגד כוויות.

מסמכים, אישור ויתר הפריטים הנלווים

כפי שרלוונטי גם לטיולים לחו"ל ללא הילדים, חשוב לוודא כי הצטיידתם בכל המסמכים הנדרשים כגון דרכונים לכל בני המשפחה היוצאים לטיול, מסמכי אישורים להזמנת אטרקציות מהארץ, השכרת רכב, אישור כרטיסי טיסה ובתי מלון. אל תשכחו כרטיס אשראי בינלאומי, רישיון נהיגה בינלאומי, פרטי ביטוח הבריאות שעשיתם לכם ולילדים והנחיות הגעה למלונות שהזמנתם בארץ.

כמו כן, וודאו שיהיה עותק מסמכים חשובים בנפרד מהמסמכים המקוריים. ולבסוף, הצטיידו במצלמה המוכנה לפעולה כולל כרטיס זיכרון נוסף, סוללה נוספת ומטען.

ציוד צמוד ונגיש

כדאי לבחור תיק גב כתיק שאתם לוקחים אתכם למטוס מכיוון שסוג תיק שכזה מאפשר לכם להישאר עם ידיים פנויות לתת יד לילדים.

כשאתם אורזים תיק נשיאה למטוס, זכרו להכניס בו את חפצי המעבר לילדים כדי שאלו יהיו זמינים בכל שלב שהוא, מוצץ או בקבוק במידה ואלו עדיין בשימוש ומעט משחקים ושעשועים שאינם דורשים מקום רב כמו חוברות צביעה או עבודה, עפרונות וצבעים, מדבקות, ספרים, משחקי קלפים וכיוצא בזה. מומלץ לקחת חטיף אהוב של הילד ובקבוק שתייה אישי כמו גם סוכריות להקלה על כאבי אוזניים בעת ההמראה והנחיתה. אל תשכחו גם סט בגדי החלפה ובגד עליון חם לטיסה.

Source: frugal-mama.com via kiddosports on Pinterest

.

תיהנו!