עונת החורף מתקרבת ואיתה המיקרובים. התינוקת שלי מתעלמת מכך שעוד חם בחוץ ומסתובבת כבר שבועיים עם אף מנוזל. אז לקראת החורף, הנה מספר שיטות טבעיות להקלה על קטנטנים מצוננים ועל ההורים העייפים שלהם. רק זכרו שדבש אינו מותר לתינוקות מתחת לגיל שנה ושבכל מקרה, עדיף להתייעץ עם רופא. אפצ'י

1. כורכום ודבש

כורכום הוא חומר אנטי-בקטריאלי ידוע ומשמש כחומר ריפוי בהודו כבר דורות. יש המשתמשים בו לחיטוי פצעים אבל היום נשתמש בו להדיפת צננת ושיעול. ערבבו חצי כפית כורכום, עדיף קלוי במחבת ומצונן עם מעט דבש. הגישו לקטנים בכפית, בתה חמים או על פרוסת לחם.

כורכום ודבש

 

2. דבש וקינמון

רבע כפית קינמון מעורבבת עם כפית דבש אמורה גם היא להדוף שיעול, שפעות וצינון. ערבבו והציעו לילדים פעמיים ביום

דבש וקינמון

 

3. סירופ הודי נגד שיעול

התרכובת ההודית הבאה מלא בתבלינים ומריחה נפלא. הגברת בקישור הבא טוענת שהוא מנחם גרון שורף, פותח אף סתום ועוזר לרוקן את הריאות מליחה.

בסיר קטן ערבבו 2 כוסות מים עם 5 גרגרי פלפל שחור, 4 מסמרי ציפורן שלמים, 1-2 מקלות קינמון, וחתיכת ג'ינג'ר באורך 5 סנטימטר. הרתיחו במשך 20 דקות, עד שהנוזל מצטמצם לחצי והסירופ הופך כהה. סננו, המתיקו בדבש והגישו. למניעת התנגדויות, אני נוטה לשים סירופים למיניהם במזרק ולהסביר לילדים שזו תרופה מתוקה.

סירופ הודי נגד שיעול

Source: yumkid.com via Ana on Pinterest

 

4. משקה מינרלים בטעם תפוז למניעת התייבשות לאחר וירוס הקאות

הילד מקיא ללא הפוגה? החזירו לגופו את איזון המינרלים שאבדו לו ומנעו התייבשות בעזרת המשקה הבא:

360 מיליליטר של מיץ תפוזים טבעי
600 מיליליטר של מים רתוחים, מצוננים
חצי כפית מלח

ערבבו ותנו לילד לשתות. כשהוא מתמרד ומבקש לשתות דברים אחרים, כנראה שהוא כבר מרגיש יותר טוב.

5. אדים.

 

בובות מפזרות אדים

 

הטיפ הבא אינו אכיל אבל חיוני לכל בית המחומם בעזרת רדיאטור או מזגן. האוויר המחומם בבית יבש ומייבש והרקמות באף ובגרון פגיעות יותר לחיידקים ווירוסים כאשר הן מתייבשות. בנוסף, כשאוטמים את הבית בנסיון לשמור על החימום, הבית אינו מתאוורר כמו שצריך ואם מישהו מבני הבית מצונן, אנחנו חשופים יותר להדבקה. גם בימות החורף הקרים חשוב מאוד לאוורר את החדרים לפחות פעם, פעמיים ביום. ילד חולה ומשתעל זקוק גם ללחות בכדי להקל על הגרון הסובל. מכשיר אדים הוא פתרון מצויין ולמי שאין, ישנה האמבטיה. פתחו את המים החמים למשך כמה דקות כשדלת האמבטיה סגורה. כשכל החדר מלא אדים, הכניסו אתכם לחדר את הקטן המשתעל ושבו איתו שם למשך כרבע שעה. האדים יעזרו לשיעול היבש ואתם תוכלו לחזור לישון.

לבריאות!

***

מוגש בחסות טיפול בגלי הלם – הטיפול בגלי הלם הינו טיפול חדשני, מוכח מדעית ואפקטיבי ביותר, אך עם זאת הוא חייב להתבצע ע"י אנשי מקצוע. הטיפולים מתקיימים ב"מרפאת מומחים משולבת" המתמחה בכאב ומאגדת בתוכה את מיטב הרופאים המומחים בצפון הארץ ביניהם אורתופדים מומחים, נוירולוגים, כירופרקטים ועוד מטפלים רבים ושונים.

טיפול-גלי-הלם