כולם מכירים את אתר ebay, האתר שמאפשר לקנות ולמכור כמעט כל דבר אפשרי. באיביי יש כמות עצומה של חנויות מקוונות ושל מוצרים, והמבחר מבלבל. איך מוצאים את המוצר הספציפי שאנחנו מחפשים? איך יודעים מאיזה סוחר כדאי לקנות? ריכזתי בשבילכם כמה טיפים לקנייה ב-ebay.

1. הגדירו במדויק את המוצר אותו אתם מחפשים
הצעד הראשון במציאת המוצר אותו אתם רוצים לקנות הוא כמובן ביצוע חיפוש. הקפידו להיות ספציפיים כמה שיותר. לדוגמא, אם תבצעו חיפוש על "Hello Kitty coat", תקבלו כמעט 500 תוצאות, שחלקן הן מעילים לכלבים, מעילים לנשים, מתלים למעילים וכו'. שינוי החיפוש ל-"hello kitty pink coat girl size 4" יביא כ-40 תוצאות מדויקות – מעיל הלו קיטי ורוד לבת במידה 4.

חיפוש באיביי

 

2. השתמשו בפילטרים לצמצום החיפוש

בצד שמאל של תוצאות החיפוש מופיעים פילטרים שונים, שמאפשרים לכם לצמצם את תוצאות החיפוש עוד יותר. לדוגמא: טווח מחירים, קטגוריות, חדש/משומש ועוד.

חיפוש מוכוון באיביי

3. הבדילו בין מכירות פומביות לבין מכירות רגילות
מכירות פומביות נקראות Auctions, ומכירות רגילות נקראות "Buy it now". מכירות רגילות הן כשמן – ניתן לקנות את המוצר מיד, המחיר קבוע ואין אפשרות להתמקח. במכירות פומביות המחיר ההתחלתי הוא נמוך, וגדל עם ההצעות המוגשות. לעיתים מוצר מוצע גם במכירה פומבית וגם במכירה רגילה, ולשיקולכם האם לנסות את מזלכם לזכות בו במחיר נמוך יותר, או לשלם את המחיר המבוקש וזהו.

מכירה באיביי

 

4. שימו לב לדירוג המוכר
מומלץ לקנות ממוכרים המדורגים Top-rated Seller בלבד. כך מובטח לכם שהמוכר אמין ושקונים אחרים קיבלו ממנו שירות מהיר ומוצלח לאורך זמן.
דירוג מוכר באיביי

 

דירוג מוכר באיביי

5. שימו לב למחיר המשלוח

מוצר יכול להיהפך לבלתי אטרקטיבי לקנייה ולו בגלל מחיר משלוח אסטרונומי, או מוכר שאינו שולח לישראל כלל. בירור מחיר המשלוח יכול להיעשות במספר מקומות:

  1. סימון free shipping (משלוח חינם) בפילטרים שבעמוד תוצאות החיפוש
    מחיר משלוח באיביי

     

  2. בדף המוצר, בטאב shipping and payments. יש לשים לב שישראל מוגדרת כמדינת המשלוח.
    הגדרות משלוח באיביי

 

6. מעקב אחר המוצר
אם החלטתם שלא לקנות כרגע, אבל אתם עדיין רוצים לשמור את האפשרות למועד אחר, ביכולתכם לשמור את המוצר לרשימת מעקב – watch list, כדי שלא ילך לכם לאיבוד. את המוצרים שברשימת המעקב שלכם ניתן לראות תחת "My ebay", בסרגל העליון הימני.

איביי ומעקב אחר מוצר

 

קנייה מהנה!

 

***

מוגש בחסות hoplaebay – מקפיצים אותך באינטרנט. על מה שרצית לדעת על מסחר רווחי בבאיביי במקום אחד. בואו לבקר!

אי ביי