לפעמים אני מגלה ששיטוט באינטרנט הוא לא רק בזבוז זמן. אחר הצהריים האחרון שהעברתי בקפיצה מאתר לאתר זיכו אותי במספר טיפים קטנים וממזריים לשיפור הבריאות שלי ושלכם, באמצעים תוצרת בית וללא הוצאות מיותרות. הטיפים שלפניכם יגלו לכם שימושים שלא העליתם בדעתכם למוצרי יום יום שיחסכו לכם קניית מוצרים מתמחים ויקרים ויעשו את החיים קצת יותר קלים, חסכוניים ובריאים.

אז קדימה!

1. איך לקבל עור חלק ורך לאחר גילוח ולמנוע גירויי עור מבלי לקנות ג'לים יקרים?

מרכך שיער

 

השתמשו במרכך שיער! המרכך החלקלק מהווה מחיצה בין סכין הגילוח לעור שלכם ומונע את הגירוי האדום והמבאס ביום שאחרי. השתמשו בו לגילוח רגליים, פנים גבריות ואזורי ביקיני. כל מרכך פושטי יצלח כאן. נסו ותראו!

2. הלבנת שיניים מהירה וזולה.

מעט משחת שיניים עם כפית סודה לשתייה וחצי כפית מים

 

רוצים חיוך הוליוודי? אם תקראו בעיון את רשימת המרכיבים של משחות שיניים מיוחדות להלבנה, תראו שסודה לשתייה היא המרכיב המרכזי. בפעם האחרונה שבדקתי, חבילת סודה לשתייה עלתה גרושים בעוד שמחיר המשחה המתמחה גרמה לי להתכווצויות. הפתרון הפשוט שלפניכם מורה לערבב מעט משחת שיניים עם כפית סודה לשתייה וחצי כפית מים. ערבב וצחצח כך במשך שבוע. זכרו שלא לחזור על הטיפול הזה לעיתים קרובות מדי כי הוא עלול להזיק לציפוי הטבעי של השן.

3. אספירין ליופי.

אספירין

 

הידעתם שכדור אספירין הוא אחד הפתרונות האפקטיביים ביותר לטיפול והפחתת אודם הנובע מחצ'קון נחוש במיוחד? ערבבו כדור אספירין אחד (בחרו באלו שאינם מצופים בציפוי החלקלק שמקל על הבליעה) עם ארבע טיפות מים ומרחו על אזור הפצעים. חכו כמה דקות טובות ושטפו את הפנים. הטיפול הזה אמור להפחית את האודם והנפיחות ולזרז את החלמת הפצעונים.

4. מזרון רענן.

סודה לשתייה למזרון

Source: make-it-do.com via Ayalla on Pinterest

 

למרות שקל לנו להתעלם מהעובדה הזו, המזרון שלנו סופח אליו עם הזמן אבק, ריחות, קרדיות בית ושאר מריעין בישין. הפתרון עתיק היומין להוצאת המזרון לשמש עדיין עובד, אבל לא לכולנו יש את האפשרות לסחוב מזרון זוגי כבד למקום מרווח וחשוף לשמש. נסו את הטיפ הבא במקום: בעזרת מסננת מטבח, פזרו על המזרון אבקת סודה לשתייה, מעורבבת או לא במספר טיפות של שמן ריחני. השאירו שעה לפחות ושאבו היטב. הסודה לשתייה מחטאת, סופגת לחות וריחות ומרעננת. המזרן שלכם יריח כמו חדש!

5. מרכך כביסה ריחני תוצרת בית.

מרכך כביסה ריחני תוצרת בית

 

רוצים פחות כימיקלים בחיים שלכם? הכינו מרכך כביסה תוצרת בית שיגרום לכל הבגדים שלכם להריח כמו המרכך האהוב עליכם. המתכון הבא מערבב 6 כוסות מים חמים ו-3 כוסות חומץ לבן עם 2 כוסות מרכך לשיער. ערבבו היטב עד שאין גושים ו-וואלה! הגברת מהקישור ממליצה להשתמש ב-2 כפות מרכך בכל פעם.

6.לא לחיתולים בלבד.

קרם נגד תפרחת חיתולים המכיל אבץ

 

קרם נגד תפרחת חיתולים המכיל אבץ (Zinc) כמרכיב השני במספר ברשימת המרכיבים הוא נכס בכל ארון תרופות. אחות המתמחה בטיפול בפצעים לימדה אותי שקרם חיתולים המכיל כמות רצינית של אבץ ירפא כוויות, פצעי אקנה, חתכים ושפשופים. שימו על עור הפנים למשך כמה שעות אם תפס אתכם פצעון מנוול לפני דייט או ארוע משפחתי, מרחו מתחת לאף של פעוט מנוזל בעל אף אדום ומגורה ומרחו מתחת לפלסטר כשחתכתם את היד בחיתוך סלט. אני לא זזה מטר בלי הקרם הזה.

מכירים עוד שימושים מקוריים לחומרים שיש בכל בית? שתפו אותנו!

***

מוגש בחסות טיפול בגלי הלם – הטיפול בגלי הלם הינו טיפול חדשני, מוכח מדעית ואפקטיבי ביותר, אך עם זאת הוא חייב להתבצע ע"י אנשי מקצוע. הטיפולים מתקיימים ב"מרפאת מומחים משולבת" המתמחה בכאב ומאגדת בתוכה את מיטב הרופאים המומחים בצפון הארץ ביניהם אורתופדים מומחים, נוירולוגים, כירופרקטים ועוד מטפלים רבים ושונים.

גלי הלם